Andrzej Bittel nowym wiceministrem infrastruktury

Polska
Andrzej Bittel nowym wiceministrem infrastruktury
Polsat News

We wtorek premier Beata Szydło powołała Andrzeja Bittela na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - poinformowało w komunikacie biuro prasowe MIB. Bittel będzie odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei.

- Andrzej Bittel zna procesy inwestycyjne w dziedzinie infrastruktury. Jestem przekonany, że przy jego współudziale uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania - powiedział cytowany we wtorkowym komunikacie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 

Adamczyk dodał, że priorytetowymi zadaniami stojącymi przed nowym wiceministrem będą inwestycje kolejowe, strategia rozwoju kolei oraz wspólny bilet.

 

Absolwent WPiA UW, były burmistrz Wawra

 

Andrzej Bittel jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także podyplomowe studia w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.

 

W 2006 r. Bittel był burmistrzem dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W latach 2010-2013 pełnił funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów, a od 2013 do 2014 był zastępcą burmistrza dzielnicy Targówek w Warszawie. W tym okresie nadzorował pracę wydziałów infrastruktury, inwestycji, zasobów lokalowych i zamówień publicznych.

 

Bittel został powołany w miejsce odpowiadającego za koleje wiceministra infrastruktury i budownictwa Piotra Stommy, który złożył dymisję na początku sierpnia.

 

PAP

 

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie