Zamiast walczyć o zwycięstwo pomógł bratu. Niezwykła współpraca medalistów z Rio

Sport
Zamiast walczyć o zwycięstwo pomógł bratu. Niezwykła współpraca medalistów z Rio
PAP/EPA/VICTOR RUIZ

Jeszcze na 400 metrów przed metą na czele stawki zawodów w Meksyku w triathlonie znajdował się młodszy z braci Brownlee (Jonathan, srebrny medalista igrzysk z Rio de Janeiro). Na ostatnich metrach zasłabł. Z pomocą przyszedł mu jego brat Alistair (złoty medalista z Rio) biegnący za nim. Nagranie stało się od razu hitem w mediach społecznościowych.

Ostatnie, dziewiąte zawody cyklu mistrzostw świata odbyły się w meksykańskim Cozumel. Triumfował w nich Henri Schoeman z Republiki Południowej Afryki (wywalczył brąz IO w Rio). Za nim uplasowali się Jonathan i Alistair Brownlee.

 

 

"Wepchnął" brata na drugie miejsce


Alistair Brownlee zamiast walczyć o zwycięstwo pomógł młodszemu bratu dobiec do celu. Na linii mety lekko pchnął Jonathana, by ten jako pierwszy przekroczył linię mety. Dzięki jego pomocy zajął drugie miejsce w wyścigu, jak i w klasyfikacji generalnej.


Klasyfikację końcową mistrzostw świata w triathlonie wygrał Mario Mola. Hiszpan o zaledwie cztery punkty wyprzedził Jonathana Brownlee. Trzecie miejsce zajął inny hiszpański zawodnik Fernando Alarza.

 

"Twoja lojalność jest niesamowita"

 

Po wyścigu Jonathan został wysłany do szpitala, skąd umieścił wpis na Twitterze dziękując swojemu bratu. - "Twoja lojalność jest niesamowita" - napisał.

 

Polsat Sport

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie