Udawali torf. 12 Wietnamczyków ukryło się w skrzyniach

Polska
Udawali torf. 12 Wietnamczyków ukryło się w skrzyniach
Komenda Główna Straży Granicznej
Jeden z zatrzymanych Wietnamczyków opuszcza skrzynię-kryjówkę

12 nielegalnych migrantów z Wietnamu, którzy próbowali dostać się do Polski ukrywając się w naczepie łotewskiego tira, zatrzymali w niedzielę wieczorem w Budzisku (woj. podlaskie) funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej.

W pobliżu granicy z Litwą, celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira. W jego naczepie, zgodnie z przedstawionymi dokumentami, miał znajdować się torf oraz elementy mebli.

 

Podczas szczegółowego sprawdzania ładunku funkcjonariusze zauważyli dwie duże drewniane skrzynie. Po ich otwarciu okazało się, że w środku ukrywa się 12 osób o azjatyckich rysach twarzy.


Podlascy pogranicznicy ustalili, że zatrzymani to obywatele Wietnamu w wieku 15-36 lat - trzy kobiety i dziewięciu mężczyzn. Nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

 

 

Skrzynie, w których urywało się dwanaścioro obywateli Wietnamu 

 

Najprawdopodobniej wrócą na Litwę


Cudzoziemcy oczekują w placówce Straży Granicznej w Rutce Tartak na wyjaśnienie okoliczności ich przybycia do Polski. Najprawdopodobniej zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.


Łotewski kierowca i jego zmiennik również zostali zatrzymani za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze