Załamanie pogody na południu Polski. W Tatrach bardzo zimno

Polska
Załamanie pogody na południu Polski. W Tatrach bardzo zimno
Polsat News

W Tatrach po upalnej pierwszej połowie września zrobiło się chłodno i deszczowo - na Gubałówce odnotowano tylko 14 stopni. Na szlaku była reporterka Polsat News Agnieszka Molęda.

- Proponujemy na pewno ludziom, którzy jakieś tam mieli ambitne plany, żeby te plany zminimalizować, żeby zrezygnować z jakichś bardzo wysokich celów, no i odpowiednio się przygotować, jeśli spadnie śnieg, czy oblodzi te szlaki wysoko - mówi ratownik TOPR Grzegorz Bargiel.

 

Grzegorz Bargiel wyjaśnił, że na razie trudno jest używać raków. Nie ma wystarczająco dużo śniegu i lodu.

 

- To jest najgorszy moment, kiedy nie jest jasno określone, czy mamy zimę czy mamy lato, więc na to trzeba będzie wyjątkowo zwrócić uwagę, żeby tam się nie zapychać, gdy już będzie bardzo ślisko - stwierdził ratownik.


Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że szlaki - szczególnie na odcinkach leśnych i zacienionych - mogą być błotniste, mokre i śliskie.

 

"Rano w górach jest niższa temperatura i szlaki gdzieniegdzie są bardzo śliskie. Prosimy zachować szczególną ostrożność. W Dolinie Olczyskiej i Dolinie Starorobociańskiej trwa zrywka drewna. Tam szlaki mogą być bardzo błotniste" - informuje TPN.

 

Polsat News

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie