Atak nożownika w USA. IS: to my. Napastnik nie żyje

Świat
Atak nożownika w USA. IS: to my. Napastnik nie żyje
Reuters

Osiem osób zostało rannych w ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę rano polskiego czasu w centrum handlowym w mieście St. Cloud w Minnesocie. Napastnik został zastrzelony przez policjanta po służbie.

Jak podała policja, agresor "odnosił się do Allaha". - Potwierdziliśmy, że zanim zaatakował ostatnią z osób spytał, czy jest ona muzułmaninem - powiedział szef policji w St. Cloud Blair Anderson.

 

Pytał o wyznanie, mieszkał w St. Cloud


Podkreślił, że na razie nie wiadomo, czy atak miał podłoże terrorystyczne. Anderson odmówił podania szczegółów, zdradził jedynie, że atakujący był mieszkańcem St. Cloud.

 

CNN informuje, że mężczyzna był przebrany w uniform pracownika ochrony centrum.  

Dżihadyści przyznali się do ataku

 

W niedziele po południu propagandowa agencja prasowa dżihadystów Amak poinformowała, że napastnik należał do Państwa Islamskiego.

 

Według tego źródła "żołnierz Państwa Islamskiego" działał w odpowiedzi na apel o "atakowanie obywateli państw należących do koalicji krzyżowców".

 

Wybuch w Nowym Jorku

 

W nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku doszło do eksplozji, w której rannych zostało co najmniej 29 osób. Władze miasta podały, że był to wynik "celowego działania".

 

CNN, AFP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie