Miał być trzynasty znak zodiaku. I jest… od 88 lat

Kultura
Miał być trzynasty znak zodiaku. I jest… od 88 lat
Polsat News

Ta wiadomość poraziła miliony fanów horoskopów na świecie - internet obiegła informacja, że amerykańska agencja kosmiczna NASA zmienia znaki zodiaku i zamiast dwunastu będzie ich trzynaście. Wiadomość nie do końca jest prawdziwa, a na pewno nie jest najświeższa, ale... tkwi w niej ziarno prawdy.

Wszystkim znane jest dwanaście gwiazdozbiorów tworzących zodiak: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec i Koziorożec.


W ostatnim czasie świat zelektryzowała wiadomość, którą miała podać amerykańska NASA, że do zodiaku trzeba dołożyć nowy znak – Wężownika, który zajął miejsce między Skorpionem a Strzelcem.


Okazuje się jednak, że nie jest to nowa informacja.


- Na tle tych gwiazdozbiorów Słońce się przesuwa w ciągu roku i co ciekawe, jest ich trzynaście. Od 1928 r. mamy trzynaście konstelacji zodiakalnych – tłumaczył Mateusz Borkowicz astronom z Planetarium Niebo Kopernika.


O Wężowniku było już głośno w 2007 i 2011 r. Nie wiadomo, kto przypomniał go tym razem, ale informacja wrzucona do internetu, ponownie obiegła świat.

 

Polsat News

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie