"Twardowsky 2.0". Ciąg dalszy przygód bohatera cyklu "Legendy Polskie"

Kultura
"Twardowsky 2.0". Ciąg dalszy przygód bohatera cyklu "Legendy Polskie"
legendy.allegro.pl

Do sieci trafił kolejny krótkometrażowy film Tomasza Bagińskiego. Druga część interpretacji legendy o Panu Twardowskim.

Film zatytułowany "Twardowsky 2.0"  jest utrzymany w konwencji science-fiction. Grany przez Roberta Więckiewicza Twardowski, który w pierwszej części uciekł diablicy z księżyca jej statkiem, teraz ucieka przed pościgiem.

 

Po piętach depcze mu  Diablica w towarzystwie diabłów: Boruty i Rokity. 


Uwaga: film nie jest odpowiedni dla dzieci.

 


To trzeci film Tomasza Bagińskiego - po "Smoku" i "Twardowskym" - stworzony razem z Platige Image oraz Fish Ladder na potrzeby promocji firmy Allegro.


- Współpraca z Robertem Więckiewiczem ułożyła się nam tak dobrze, że bardzo chciałem wrócić do tej postaci. Zostawiliśmy sobie zresztą furtkę w końcowej scenie poprzedniego filmu. Twardowsky to postać, która od początku wyłamywała się ze scenariuszowych ram. Kontynuacja była naturalną decyzją – stwierdził reżyser.


Będą kolejne legendy


Projekt "Legendy Polskie" przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie Internetu i mediów społecznościowych.


Producenci zapowiadają kolejne firmy. W listopadzie premierę ma mieć "Operacja Bazyliszek" - opowieść o Kołodzieju, jednym z ostatnich Piastów, który żyje współcześnie i nawet nie wie o tym, że jest przedstawicielem najstarszego rodu królewskiego. Pojawi się też Rzepicha oraz specjalny oddział ABW do zwalczania zjawisk paranormalnych.


W grudniu natomiast pokazana zostanie "Jaga". Twórcy zamierzają wykreować postać potężnej zielarki – dziewczyny, która swoją mocą będzie w stanie pokonać samodzielnie oddział antyterrorystów.

 

polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie