Kontakt z policją na wyciągnięcie ręki. Aplikacja na telefony już działa

Polska
Kontakt z policją na wyciągnięcie ręki. Aplikacja na telefony już działa
polsatnews.pl

"Moja komenda", bo tak nazywa się mobilna aplikacja, ma wiele funkcjonalności, ale jej główną jest wyszukanie każdego dzielnicowego w kraju. - Moim zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby dzielnicowy był policjantem pierwszego kontaktu - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas prezentacji nowego oprogramowania.

- Uruchomiliśmy mobilną wyszukiwarkę dzielnicowych, która jest bardzo prosta w obsłudze. Jednym kliknięciem można ustalić kontakt do naszego dzielnicowego. Po wpisaniu do niej adresu możemy sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir - wyjaśnił minister.


Wystarczy wpisać np. swój adres zamieszkania, a program odnajdzie nazwisko właściwego funkcjonariusza i pokaże, w której jednostce on pracuje.

 

Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu.

 

 


- To nowoczesna wizytówka dzielnicowego - powiedziała Justyna Wilamowska, dzielnicowa w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V.  Poinformowała, że policjanci z Komendy Stołecznej Policji w ramach pilotażu prezentowali mieszkańcom nowe narzędzie. Według Wilamowskiej, nowe narzędzie spotkało się z dużym zainteresowaniem obywateli, którzy podkreślali jego prostą obsługę i praktyczne funkcje.

 

Sama odnajdzie komisariat lub posterunek

 

"Moja komenda" zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce,  rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

 

Ma dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Umożliwia też wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.


"Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android oraz iOS. Usługa jest bezpłatna.

 

polsatnews.pl

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie