Konkurs na hasło dla policji rozstrzygnięty. Pojawi się na każdym radiowozie

Polska
Konkurs na hasło dla policji rozstrzygnięty. Pojawi się na każdym radiowozie
Polsat News

Spośród blisko 4,5 tysiąca propozycji wybrano sentencję "Pomagamy i chronimy". Jak informuje policja, zwycięskie hasło najlepiej oddaje rolę współczesnych stróżów prawa. Znajdzie się ono m.in. na oznakowanych radiowozach w całym kraju.

Konkurs ogłosił w czerwcu tego roku Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Do udziału w komisji konkursowej zaproszeni zostali przedstawiciele kierownictwa policji oraz - w charakterze konsultantów - wybitni znawcy języka polskiego, m.in. prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka.

 

Prenumerata w nagrodę

 

Hasło "Pomagamy i chronimy" wybrano jednogłośnie, doceniając "siłę jego przekazu, ukierunkowanie społeczne oraz zgodność z duchem policyjnej służby".

 

Była to również najpopularniejsza propozycja. Różne odmiany i formy językowe czasowników "chronić" i "pomagać" znalazły się w 71 hasłach nadesłanych na konkurs. Z tej grupy wylosowano uczestnika kryjącego się pod nickiem "bodek47". Dostanie on dyplom-tabliczkę z dedykacją komendanta i roczną prenumeratę miesięcznika "Policja 997".

 

"Teraz czas na opracowanie projektu graficznego wybranego hasła i przygotowanie logistyczne. Potem sentencję »Pomagamy i chronimy« będzie można zobaczyć w całej Polsce na nowo kupionych radiowozach" - poinformowała policja.

 

"To protect and serve"

 

Jednym z najbardziej znanych na świecie haseł policyjnych jest amerykańskie "To protect and serve" - "Aby chronić i służyć". Swoje motta mają policje w wielu krajach, Polska do tej pory takiego jeszcze nie miała.

 

polsatnews.pl

ml/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie