Jelenie na rykowisku - parki narodowe zapraszają na obserwacje

Technologie
Jelenie na rykowisku - parki narodowe zapraszają na obserwacje
Pixabay/2272885/CC BY 2.0

Ekolodzy zapraszają miłośników przyrody na obóz, na którym będzie można obserwować jelenie na rykowisku. Obóz rozpoczyna się już w najbliższy weekend.

By ułatwić obserwacje turystom i miłośnikom przyrody, od 1 września do 15 października dyrekcja Białowieskiego Parku Narodowego wydłużyła godziny pobytu na terenie parku. Na terenie parku, w wyznaczonych miejscach w północnej części Obrębu Ochronnego Rezerwat można przebywać od godziny czwartej rano do 23.

 

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Białowieskiego PN wynika, że dotyczy to parkingu przed Kosym Mostem, Kosego Mostu oraz szlaku, który prowadzi do Ostoi Żubrów Kosy Most (miejsca z platformą obserwacyjną). "Mając na uwadze bezpieczeństwo turystów oraz maksymalne ograniczenie niepokojenia zwierząt zabronione jest wychodzenie poza ogrodzenie ostoi żubrów, znajdujące się wokół platformy obserwacyjnej, oraz schodzenie ze szlaku" - czytamy w komunikacie.

 

Grupy liczące powyżej 10 osób muszą mieć przewodnika. Na stronie parku jest mapka z trasami, którymi można się poruszać.


Od 17 do 25 września obóz w Puszczy Białowieskiej organizuje Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot w ramach realizowanej od kilku lat kampanii społecznej "Rykowisko dla jeleni, nie dla myśliwych". Promuje ona rykowisko jako "spektakl przyrody", oraz propaguje "pozytywne spędzanie czasu w lesie, bezkrwawe łowy i ochronę przyrody".


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie