Czy wierzysz, że politycy przestaną obsadzać swoimi ludźmi spółki skarbu państwa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy wierzysz, że politycy przestaną obsadzać swoimi ludźmi spółki skarbu państwa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Minister skarbu Dawid Jackiewicz wypełnił swoja rolę - stwierdziła premier odwołując go ze stanowiska. Według części mediów to kara za obsadzenie przez ministra państwowych spółek "swoimi ludźmi". Czy są szanse na zmianę i niezależne zarządzanie tymi firmami - o tym w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Paulina Henning-Kloska (Nowoczesna) i Janusz Szewczak (PiS).

Nowoczesna rozpoczęła w internecie akcję #Misiewicze. Ugrupowanie opublikowało listę 40 osób powiązanych z PiS, które - według tego ugrupowania - nie powinny nigdy zasiadać we władzach spółek, w których skarb państwa ma udziały.


Natomiast Kukiz’15 zapowiada "ustawę antysitwową". Ma w niej zaproponować procedury "przeprowadzania uczciwej rekrutacji na poszczególne stanowiska, począwszy od dyrektorów generalnych i prezesów po pracowników niewykwalifikowanych" w państwowych spółkach.

 

W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy: czy wierzysz, że politycy przestaną obsadzać swoimi ludźmi spółki skarbu państwa?


Według 93,3 proc. głosujących nie ma co liczyć na zmiany w tej kwestii. Przeciwnego zdania było 6,7 proc. uczestników sondy.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!