Wiedźmin na znaczku. Za 6 złotych

Biznes
Wiedźmin na znaczku. Za 6 złotych
www.poczta-polska.pl
Wiedźmin Geralt znalazł się na znaczku za 6 zł.

Bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, który z książek trafił do kina, potem stał się bohaterem gry komputerowej, teraz trafił na polskie znaczki pocztowe. Poczta pochwaliła się, że to pierwszy nasz znaczek poświęcony grze komputerowej.

W dniu emisji znaczka Poczta Polska wypuściła także tzw. kopertę FDC, czyli okolicznościowy zestaw składający się z koperty z motywem graficznym, nowego znaczka i okolicznościowego stempla pocztowego. Jest na nim data premiery - 16 września 2016 i odwzorowanie medalionu Geralta z Rivii.

 

Poczta poinformowała, że w ten sposób nie tylko zajmuje się promocją współczesnej kultury, ale wspiera także polski biznes. Gra "Wiedźmin 3", opracowana przez CD Projekt, to nasz najlepszy produkt eksportowy. Dlatego to CD Projekt przygotowało znaczek, kopertę i stempel.

 

Znaczek z Wiedźminem to także gratka dla filatelistów i fanów gry oraz serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Walor filatelistyczny z Geraltem dołączy do takich klasyków jak Mario czy Pac Man, które mają już swoje znaczki wydane przez poczty innych krajów.

 

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 mm x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli będzie wpisany w większą całość obrazka. Bloczek ma wymiary: 70 x 90 mm. Nakład to 180 tys. sztuk.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie