Malezja twierdzi, że w Tanzanii odnaleziono fragment zaginionego Boeinga

Świat
Malezja twierdzi, że w Tanzanii odnaleziono fragment zaginionego Boeinga
Flickr/byeangel/CC BY 2.0

Władze Malezji oświadczyły w czwartek, że duży fragment szczątków samolotu znaleziony w czerwcu na wyspie Pemba u wybrzeży Tanzanii pochodzi z zaginionego ponad dwa lata temu pasażerskiego Boeinga 777 towarzystwa Malaysia Airlines.

Z odbywającą regularny rejs MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu maszyną utracono łączność wkrótce po starcie 8 marca 2014 roku, gdy znajdowała się nad Morzem Południowochińskim. Na jej pokładzie było łącznie 239 pasażerów i członków załogi. Do tej pory nie udało się zlokalizować wraku samolotu, który - jak się przypuszcza - po zerwaniu kontaktu z kontrolą naziemną zmienił kurs i spadł do Oceanu Indyjskiego.

 

Znaleziona klapa skrzydłowa zostanie poddana dodatkowym badaniom dla sprawdzenia, czy może się przyczynić do wyjaśnienia okoliczności zaginięcia samolotu - napisał w oświadczeniu minister transportu Malezji Liow Tiong Lai.

 

Już wcześniej eksperci potwierdzili, że fragment samolotu znaleziony w lipcu ubiegłego roku na francuskiej wyspie Reunion pochodzi także z malezyjskiego Boeinga. Nadal trwają badania innych szczątków, wyrzuconych przez morze w Mozambiku, Republice Południowej Afryki i na wchodzącej w skład państwa Mauritius wyspie Rodrigues.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie