LE: Teodorczyk strzela, Anderlecht wygrywa

Teodorczyk w barwach Dynama Kijów, fot. Football.ua/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Anderlechtu Bruksela w wygranym 3:1 meczu z zespołem FK Gabala w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Polski napastnik trafił do siatki gości w 14. minucie i otworzył w ten sposób wynik spotkania.

Na boisku Teodorczyk przebywał do 80. minuty, a zmienił go Tunezyjczyk Hamdi Harbaoui. Z ławki rezerwowych drużyny z Azerbejdżanu grę oglądał bramkarz Dawid Pietrzkiewicz.

Teodorczyk jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. W tym sezonie w meczach ligowych Polak zdobył dla Anderlechtu już cztery bramki.

Latem ośmiokrotny reprezentant Polski (zabrakło go na Euro 2016) został wypożyczony do Anderlechtu z Dynama Kijów. 25-letni Teodorczyk występował na Ukrainie od 2014 roku. Wcześniej grał m.in. w Polonii Warszawa i Lechu Poznań.