"Polska chce kupić tupolewa i przeprowadzić eksperyment z brzozą" - Paweł Deresz w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Polska chce kupić w Czechach tupolewa i przeprowadzić eksperyment z udziałem samochodu, na którym zostanie umieszczona brzoza - powiedział w programie "Tak czy Nie" Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz. Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, przyznał, że na spotkaniu z rodzinami ofiar była mowa o eksperymentach przeprowadzanych "w zbliżonych warunkach", ale nie takim.

Agnieszka Gozdyra zapytała Pawła Deresza o planowany przez podkomisję do wyjaśnienia  katastrofy smoleńskiej eksperyment. - Moi przyjaciele zatelefonowali do mnie parę dni temu (z Czech - red.) i poinformowali mnie, że w Pradze krąży informacja, że Polska zamierza kupić tupolewa i przeprowadzić eksperyment - samolot kontra samochód. Zamierzają rozpędzić tupolewa do maksymalnej prędkości, z drugiej samochód do maksymalnej prędkości, a na samochodzie ma być umieszczona brzoza i samolot ma skrzydłem ściąć tę brzozę. Ma to dowieść, czy samolot wytrzymuje takie uderzenie czy nie - relacjonował w programie "Tak czy Nie" Paweł Deresz.


Podkreślił,  że nie wie czy to jest informacja prawdziwa. - Ciekaw jestem, co na to powie podkomisja, czy rzeczywiście planuje coś takiego - zastanawiał się Paweł Deresz. - Chętnie zdementuję tę wiadomość, jeśli ona jest nieprawdziwa - dodał.

 

 

Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz przyznał, że na spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy mówiono, że "będą przeprowadzane różnego rodzaju eksperymenty". - Choć nie w taki sposób, jak pan to opisuje - wyjaśnił.

 

Polsat News

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie