"Brońmy szkół przed »Smoleńskiem«". Akcja posłanki Nowoczesnej

Polska
"Brońmy szkół przed »Smoleńskiem«". Akcja posłanki   Nowoczesnej
Polsat News

"Uczniowie, rodzice i nauczyciele nie powinni być wciągani w spory polityczne, w szczególności, że temat tragedii smoleńskiej tak mocno dzieli Polaków" - uważa partia Ryszarda Petru. Dlatego w czwartek posłanka Joanna Schmidt będzie dzwoniła do dyrektorów poznańskich szkół z apelem, aby "z dystansem i roztropnością podchodzili do pomysłów organizowania przez szkoły wyjść grupowych na ten film".

"Czy »Smoleńsk«" to film »edukacyjny, biograficzny, dokumentalny«?" - pyta w apelu zarząd koła Poznań Nowoczesnej i podkreśla, że tak właśnie uważa minister edukacji Anna Zalewska.

 

Szefowa resortu stwierdziła po premierze filmu, że uczniowie powinni go zobaczyć. Po fali krytyki, że namawia dyrektorów szkół do wysyłania uczniów do kina , wyjaśniła, że  miała na myśli, iż film warto zobaczyć, ale decyzje powinni podjąć rodzice, dyrektor lub nauczyciel.

 

"Treści zawarte w filmie mogą wypaczyć wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń w oczach młodego człowieka, który nie jest jeszcze w stanie w sposób dojrzały dokonać analizy zaistniałych zdarzeń i sformułować swój własny i subiektywny pogląd" - argumentują przedstawiciele poznańskiego koła Nowoczesnej. 


Schmidt, poznańska posłanka tej partii, będzie więc telefonicznie starała się uwrażliwić dyrektorów szkół w regionie "na problem indoktrynacji ideologicznej".

 

polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie