Życie bez śmieci - czy to możliwe. W środę rusza Forum Ekologiczne w Kołobrzegu
Produkować mniej odpadów czy skupić się na technologiach ich przetwarzania. Jak budować w sposób przyjazny dla środowiska, ale wygodny i użyteczny dla człowieka, czy gospodarka o obiegu zamkniętym to fikcja - to zaledwie część propozycji III Forum Ekologicznego, które w środę rozpocznie się w Kołobrzegu. W trzydniowych obradach weźmie udział ponad 800 gości z kraju i zagranicy oraz 80 ekspertów.
Organizatorem Forum, które odbędzie się w dniach 14-16 września, jest Polska Fundacja Ekologiczna. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Z poszanowaniem ojczystej przyrody”.
- W ten sposób przy okazji prezentacji trendów i kierunków, w jakich podąża ekologia, chcemy oddać cześć naszej naturze, zastanowić się, jakie dziedzictwo zastaliśmy i jaki testament zostawiamy przyszłym pokoleniom - mówią organizatorzy.
W tym roku wydarzenie ukierunkowane jest na problematykę zrównoważonego rozwoju. Przygotowano 19 paneli tematycznych związanych m.in.: z ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie, finansowaniem ekologicznych inwestycji, gospodarką odpadami w obiegu zamkniętym, bezpieczeństwie energetycznym Polski, nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie odnawialnych źródeł energii.
Będzie też mowa o gospodarce wodnej: drogach wodnych, wodach powierzchniowych i ochronie przeciwpowodziowej. Ze szczególną uwagą omówione zostaną problemy ekologiczne Morza Bałtyckiego, a także współpraca międzynarodowa na wodach granicznych.
Pierwszego dnia odbędzie się Forum Marszałków Środowiskowych, a trzeciego - Forum Młodego Ekologa dla dzieci szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zaplanowano też pokazy naukowe dla młodzieży.
Jak co roku w części wystawienniczej zostaną prezentowane najnowsze osiągnięcia i rozwiązania m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii, gospodarki komunalnej i budownictwa ekologicznego.
Więcej informacji o Forum na: www.forum-ekologiczne.pl
Czytaj więcej
Komentarze