Ibej najlepszym psem patrolowo-tropiącym w Polsce

Polska
Ibej najlepszym psem patrolowo-tropiącym w Polsce. Zakończyły się XVI kynologiczne mistrzostwa policji
Galeria zdjęć (20)

Spośród 34 reprezentantów wszystkich komend wojewódzkich oraz stołecznej wyłoniono najlepszych przewodników psów patrolowo-tropiących w kategorii drużynowej i indywidualnej. Mistrzowski tytuł w tym roku zdobył st. asp. Marek Mancewicz z psem Ibej z Białegostoku. Tytułem najlepszej drużyny będą się cieszyć policjanci z Bydgoszczy.

Rywalizujące psy patrolowo-tropiące wytresowane są do działań zarówno w kagańcu, jak i bez kagańca. Podzieleni na 4 grupy przewodnicy wzięli udział w 6 turniejowych konkurencjach.

 

Większość konkurencji rozegrano na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jedynie tropienie śladów ludzkich odbyło się w miejscowościach przyległych do ośrodka szkolenia. Najwięcej niespodzianek było podczas wykonywania zadania z przeszukaniem terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby. Pies musiał przeszukać ogrodzony metalowym płotem teren oraz zaparkowane tam samochody i w jednym z nich odnaleźć ukrytego, uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie pozoranta. Była to bardzo emocjonująca konkurencja zarówno dla psa jak i przewodnika z uwagi na miejsce ukrycia pozoranta – 1,5 metra nad ziemią w chłodni wypełnionej różnymi przedmiotami wydającymi dźwięk.

 

Po ceremonii zakończenia mistrzostw wszyscy mogli obejrzeć pokaz tresury psów służbowych, zaprezentowany przez funkcjonariuszy i słuchaczy Zakładu Kynologii Policyjnej, oraz koni służbowych przygotowany przez policjantów z referatu konnego Komendy Stołecznej Policji.

 

policja.pl

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie