Czy władza chce sobie podporządkować sądy? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy władza chce sobie podporządkować sądy? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada reformę sądów, a wiceminister Patryk Jaki krytykuje sędzię prowadzącą sprawę przeciwko niemu z powództwa posła PO Roberta Kropiwnickiego. O planach rządu wobec sądów w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Krzysztof Brejza z PO oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 - Profesor Rzepliński bardziej przypomina showmana niż prezesa Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził w programie wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
 
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada reformy w wymiarze sprawiedliwości. Zdaniem Krzysztofa Brejzy z PO - PIS chce "wziąć na smycz ostatnią niezależną władzę". Z takimi zarzutami nie zgodził się Michał Wójcik, przekonując, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny - Zbigniew Ziobro cieszy się jednym z największych kredytów zaufania w Polsce.

 

Ponad trzy czwarte (75,2 proc) uczestników sondy stwierdziło że, władza chce sobie podporządkować sądy. Przeciwnego zdania było 24,8 proc.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

 

 

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie