Nowe apartamenty i mieszkania w Porcie Praskim już dostępne

Biznes
Nowe apartamenty i mieszkania w Porcie Praskim już dostępne
Polsat News

Od 10 września rozpoczyna się sprzedaż mieszkań i apartamentów w najnowszych budynkach w Porcie Praskim.

Port Praski – nowoczesne centrum nowej Pragi wprowadza do sprzedaży kolejne mieszkania i apartamenty w nowo oddawanej inwestycji. Łącznie Port Praski to już 5 wysokiej klasy budynków, które tworzą spójną, nowoczesną – ale połączoną z tradycją – część dzielnicy, na którą będą docelowo składały się budynki mieszkalne, nowoczesna marina i port, hala sportowa, restauracje, kawiarnie, a także biura i tereny zielone służące odpoczynkowi i relaksowi mieszkańcom dzielnicy.

 

Atutami Portu Praskiego są bliskość Wisły, centrum miasta, Starówki, restauracji, szkół, przedszkoli, świetne skomunikowanie – dwie stacje metra w pobliżu, linie tramwajowe, autobusowe, a także tereny rekreacyjne, w tym niedalekie ZOO, plaże nad Wisłą, ścieżki rowerowe, 15 minutowy spacer na Plac Zamkowy oraz niepowtarzalny widok na Stare Miasto, Zamek Królewski i skarpę warszawską.

 

(Wizualizacja APA Wojciechowski)

 

Inwestycja Sierakowskiego II

 

(Wizualizacja Maciej Kuryłowicz)

 

"Sierakowskiego II" to oferta kilkudziesięciu lokali o powierzchni od 41 do 116 metrów kwadratowych (lub większych – dopuszczalne jest łączenie kilku lokali w jeden). Wszystkie mieszkania i apartamenty zbudowane są w podwyższonym standardzie i jakości, zachowując przy tym atrakcyjną cenę.

 

Do każdego z mieszkań oferowane są również komórki lokatorskie, boksy rowerowe i miejsca postojowe w garażu podziemnym.

Na parterze budynku znajdą się lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

 

Sprzedaż mieszkań i apartamentów rozpocznie się w sobotę, 10 września.

 

Inwestycja „Sierakowskiego II” to kolejny etap rozwoju Portu Praskiego. Nowoczesny apartamentowiec, zaprojektowany przez pracownię Maciej Kuryłowicz – Architekt, powstaje pomiędzy ulicami Sierakowskiego i Wrzesińską. Kamieniczny podział fasady budynku Sierakowskiego II nawiązuje do historycznej architektury Starej Pragi - tradycja w nowym wykonaniu – to znak rozpoznawczy inwestycji „Sierakowskiego II”.

 

„Projektując i realizując nasze budynki chcemy zachować z zewnątrz klimat i charakter kamienic z początku XX wieku, a wewnątrz oferujemy podwyższony standard, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Łączymy więc wyższy standard z atrakcyjną ceną” – mówi Adam Pykel, Prezes Zarządu Portu Praskiego.

 

Sierakowskiego II jest kolejnym z budynków, jakie obecnie powstają w Porcie Praskim. Na kolejne zostały ogłoszone przetargi na wykonawstwo, a ich realizacja jest planowana na następne dwa lata. Ponadto w najbliższym czasie rozpoczną się prace projektowe związane z terenami Portu, leżącymi w bezpośredniej bliskości basenów portowych.

 

„Kolejnemu etapowi rozwoju naszej inwestycji sprzyja wydana ostatnio decyzja o zezwoleniu na budowę ochrony przeciwpowodziowej. Dzięki temu możemy rozpocząć prace projektowe i inwestycyjne na terenach, gdzie powstanie port i marina, a wzdłuż wyremontowanych i zmodernizowanych nabrzeży portowych powstaną nowoczesne, budynki w których między innymi znajdą się restauracje, sklepy i kawiarnie. Teraz już mamy otwarte drzwi do pełnej realizacji inwestycji, której efektem będzie nowoczesna, w pełni funkcjonalna dzielnica” – powiedział Adam Pykel, Prezes Zarządu Portu Praskiego.

 

(Wizualizacja JEMS Architekci)

 

O zezwolenie na budowę ochrony przeciwpowodziowej spółka starała się od kilku lat. W ubiegłym miesiącu, dzięki decyzji obecnego Wojewody udało się zakończyć i uprawomocnić trwające wiele lat procedury administracyjne, hamujące rozwój warszawskiej Pragi. Jak obliczyli eksperci, wybudowana przez Port Praski ochrona przeciwpowodziowa będzie chroniła tereny zamieszkałe w Warszawie przez około 300 tysięcy mieszkańców.


W dniach 10-11 września zapraszamy na Dzień Otwarty do Portu Praskiego oraz stoisko inwestora na dorocznych Targach Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbędą się w dniach 10 i 11 września na warszawskim Torwarze.

 

Port Praski to obecnie pierwsze 5 budynków mieszkalnych w kwartale „Stara Praga”: Krowia 6, Sierakowskiego 5, Latarnia, Port i Sierakowskiego II. Docelowo powstanie dzielnica składająca się z kilkunastu budynków mieszkalnych, portu, mariny, budynków biurowych, hali sportowej, hotelu oraz terenów rekreacyjnych. Wysoką jakość i standard inwestycji realizowanych w Porcie Praskim potwierdza szereg nagród, takich jak nagroda pierwszego stopnia w konkursie Budowa Roku 2013 za budynek przy ul. Krowiej 6, nagroda drugiego stopnia w konkursie Budowa Roku 2015 i pierwsze miejsce w konkursie „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” za budynek przy ul. Sierakowskiego 5, Inwestycja Roku 2015 za projekt i realizacje części zabudowy w obszarze Starej Pragi.

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie