Moodys: rating Polski nie został zaktualizowany

Biznes
Moodys: rating Polski nie został zaktualizowany
Polsat News

Agencja ratingowa Moody's podała w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej, że planowany na 9 września br. przegląd ratingu Polski "nie został zaktualizowany". Ocena ratingowa Polski utrzymana została na dotychczasowym poziomie tak piątkową informację agencji ratingowej Moody's zinterpretowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Resort zwrócił uwagę, że "agencja ratingowa Moody’s nie dokonała rewizji ratingu Polski oraz nie opublikowała raportu kredytowego nt. Polski".

 

Agencja ratingowa Moody's podała w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej, że planowany na 9 września br. przegląd ratingu Polski "nie został zaktualizowany".

 

W maju br. ta sama agencja utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną.

 

Wśród przyczyn takiej oceny agencja wymieniała m.in. fiskalne ryzyka związane ze znaczącym wzrostem w bieżących wydatkach, jak również intencję obniżenia wieku emerytalnego, a także "uszczerbki" w tworzeniu klimatu inwestycyjnego wynikające z "przesunięcia w kierunku bardziej nieprzewidywalnych polityk i legislacji".

 

Agencja Moody's podała jednocześnie w piątek, że nie zaktualizowała też ratingu m.in. Litwy, Azorów, Madery.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie