Ppłk Robert Kopacki czasowo p.o. dowódcy GROM

Polska
Ppłk Robert Kopacki czasowo p.o. dowódcy GROM
mon.gov.pl

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wyznaczył ppłk. Roberta Kopackiego na czasowo pełniącego obowiązki dowódcy jednostki wojskowej GROM. Minister w środę odwołał płk. Piotra Gąstała z funkcji szefa GROM. Zdymisjonowano także szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych gen. Piotra Patalonga , którego czasowo zastąpi gen. bryg. Wojciech Marchwica.

Jak poinformowało ministerstwo, na szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych wyznaczono gen. bryg. Adama Joksa.


W środę rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz powiedział, że płk Gąstał został przeniesiony do rezerwy kadrowej i będzie w dyspozycji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Jest to indywidualna decyzja ministra, uzasadniona potrzebami sił zbrojnych. Wykorzystamy wiedzę, doświadczenie pana pułkownika w dowództwie generalnym - wyjaśnił Misiewicz.


Pełniący obowiązki szefa GROM


Ppłk Robert Kopacki ur. 9 lutego 1967 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Oficer jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, Akademii Obrony Narodowej, w której uzyskał tytuł oficera dyplomowanego oraz ukończył studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego.


Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1991 roku ppłk Robert Kopacki pełnił służbę w 6 batalionie desantowo-szturmowym na stanowisku dowódcy plutonu oraz dowódcy kompanii szturmowej. W latach 2000-2008 zajmował stanowiska oficera i szefa sekcji operacyjnej sztabu 6 Brygady Desantowo-Szturmowej. W roku 2008 został wyznaczony na stanowisko służbowe szefa wydziału operacyjnego. W latach 2010-2011 związany był z Dowództwem Wojsk Specjalnych. Oficer w 2004 roku pełnił służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie