Kolejne zatrzymania w związku z samochodem z butlami gazu. Ranny policjant

Świat
Kolejne zatrzymania w związku z samochodem z butlami gazu. Ranny policjant
AP

Trzy kobiety zostały zatrzymane w czwartek w Boussy-Saint-Antoine pod Paryżem w ramach śledztwa ws. samochodu wyładowanego butlami z gazem, który znaleziono w niedzielę w centrum Paryża; jedna z zatrzymanych raniła policjanta - podała telewizja BFM TV.

Według rozmówców Reutera w istocie doszło do zatrzymania podejrzanych w Boussy-Saint-Antoine, około 30 km na południowy wschód od Paryża, i jeden policjant został ranny.


W środę i czwartek policja zatrzymała dwie pary w ramach tego samego śledztwa.


Podwyższony poziom alertu antyterrorystycznego


W niedzielę pracownik jednego z barów zasygnalizował policji, że w uliczce w pobliżu katedry Notre-Dame (a także prefektury policji i siedziby sądów) zaparkowany jest samochód na światłach awaryjnych, bez tablic rejestracyjnych, z butlą gazu na przednim siedzeniu. Butla była pusta, ale w bagażniku znaleziono kolejnych pięć - pełnych. Nie było żadnych zapalników - podały źródła zbliżone do śledztwa. Znaleziono natomiast zapiski po arabsku.


Śledztwo prowadzone przez prokuraturę ds. antyterroryzmu ma wyjaśnić, czy doszło do próby zamachu.


We Francji utrzymywany jest podwyższony poziom alertu terrorystycznego po serii zamachów, do których przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie. W ciągu 1,5 roku w atakach terrorystycznych we Francji zginęło ponad 200 osób.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie