Janusz Onyszkiewicz w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Janusz Onyszkiewicz w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

Odwołanie dowódców GROM i Wojsk Specjalnych, pomysł przywrócenia przysposobienia obronnego do szkół, nowa wizja Europy Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana - o tym Jarosław Gugała o 19.15 porozmawia z Januszem Onyszkiewiczem byłym ministrem obrony, członkiem zarządu Stowarzyszenia Euroatlantyckiego.

Szef MON Antoni Macierewicz odwołał w środę dowódcę Jednostki Wojskowej GROM płk. Piotra Gąstała. Odwołany został również szef Wojsk Specjalnych generał Piotr Patalong. MON zaprzeczyło, by był związek między decyzją o odwołaniu dowódcy GROM-u a wypadkiem, w którym pod koniec sierpnia w Gdańsku zginął oficer jednostki.


Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister Antoni Macierewicz uważa, że do szkół ogólnokształcących powinno wrócić przysposobienie wojskowe.


- Wstępne rozmowy w tej kwestii są prowadzone. Mam nadzieję, że od roku 2018 wejdzie przysposobienie wojskowe do programu szkolnego, ale to jest wstępna koncepcja - powiedział minister.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie