Utworzyły "żywą" mapę Polski. Dzieci z Wieliczki pobiły rekord Guinessa

Polska
Utworzyły "żywą" mapę Polski. Dzieci z Wieliczki pobiły rekord Guinessa
kopalnia.pl

414 uczniów szkoły podstawowej nr 2 w Wieliczce zjechało w czwartek na głębokość 125 metrów do zabytkowej kopalni. Byli ubrani w kamizelki odblaskowe, bo w ten sposób chcą zachęcić kolegów do zadbania o bezpieczeństwo i noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Dzięki kolorowym chusteczkom na głowach udało im się "pokazać" góry, niziny i Wisłę.

Decydując się na bicie rekordu Guinessa uczniowie wybrali kategorię Obraz kraju utworzony z ludzi. - Połączyliśmy odblaskową akcję trochę z geografią, trochę z patriotyzmem, podkreślając że mała ojczyzna jaką jest dla nas Wieliczka ma być bezpieczna, a duża ojczyzna Polska może się od nas uczyć - wyjaśniła koordynatorka akcji, nauczycielka Joanna Janosz.

 

Kontur mapy, która musiała być precyzyjna, wyznaczył geodeta a ogromny rysunek na podłodze komory Warszawa wykonał górnik.

 

Wystarczyłoby 250 osób

 

Zgodnie z wymaganiami Guinnessa, uczniowie musieli stać jako "obraz" 5 minut. Do pobicia rekordu wystarczyła grupa 250 osób. Ponad 400 oznacza wyczyn, który po oficjalnym potwierdzeniu Guinnessa, zostanie zanotowany w Księdze Rekordów.

 

Akcja odbyła się w ramach tegorocznej edycji konkursu "Odblaskowa szkoła", organizowanego przez  małopolską Komendę Wojewódzką Policji. Rok temu uczniowie wielickiej szkoły zwyciężyli w konkursie; pokonali 207 szkół z województwa.

 

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie