Biseptol wycofywany z aptek. Zanieczyszczona jedna z ampułek

Technologie
Biseptol wycofywany z aptek. Zanieczyszczona jedna z ampułek
Polsat News

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu jedną serię leku Biseptol 480, stosowanego m.in. w zakażeniach dróg moczowych i zapaleniu ucha. Chodzi Biseptol 480, nr serii 05CE0416, z datą ważności do października 2018 r.

Wycofanie leku następuje na wniosek podmiotu odpowiedzialnego, czyli Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych POLFA S.A. Powodem jest podejrzenie niespełnienia wymogów jakościowych w związku z widocznym zanieczyszczeniem w jednej z ampułek.

 

Oznacza to, że te produkty muszą zostać wycofane z obrotu w hurtowniach i w aptekach.

 

W lipcu GIF wycofał inną serię tego samego leku - 04CE0416, również z datą ważności do października 2018 r.

 

Biseptol to - jak informuje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, m.in. niektórych zakażeń dróg moczowych i przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniu ucha środkowego, biegunce podróżnych u dorosłych wywołanej przez enteropatogenne szczepy E. coli.

 

Lek psychotropowy w opakowaniu Atramu

 

To kolejny już lek wycofany w tym tygodniu ze sprzedaży. We wtorek podobną decyzję Główny Inspektoratu Farmaceutyczny podjął w stosunku do Atramu.

 

Decyzję podjęto w związku z zagrożeniem zdrowia wynikającym z pomieszania produktów leczniczych Neurol (lek psychotropowy) i Atram (lek kardiologiczny).

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie