Sędzia i były trener MMA pomógł policji obezwładnić napastnika

Świat
Sędzia i były trener MMA pomógł policji obezwładnić napastnika
Facebook/Kingston Police

Policjant z Kingston w Anglii próbował obezwładnić 28-letniego mężczyznę uzbrojonego w nóż. Podejrzany zaczął się wyrywać, a później wdał się w bójkę z funkcjonariuszem. W obezwładnieniu zatrzymanego pomógł dopiero przypadkowy przechodzień. Okazało się, że to 49-letni Andy Haigh, były trener MMA. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Na nagraniu widać, jak policjant przeszukując odkrywa u podejrzanego 12-calowy rzeźnicki nóż. W tym momencie mężczyzna rzuca się do ucieczki, ale policjant go dogania. Uciekinier nie poddaje się jednak i zaczyna bójkę z policjantem, który nie może sobie jednak poradzić z osiłkiem.

 

Po chwili do walczących podszedł przechodzień, były bokser tajski, a obecnie sędzia walk MMA z Leeds, który zastosował wobec agresora duszenie zza pleców. W tym czasie policjant mógł założyć mężczyźnie kajdanki.

 

- Nie mogłem spokojnie patrzeć, jak samotny policjant próbuje aresztować agresywnego napastnika. Po prostu pomogłem komuś, komu groziło niebezpieczeństwo - powiedział prostodusznie Andy Haigh.

 

Zdarzenie miało miejsce 26 sierpnia, ale dopiero teraz nagranie zostało udostępnione przez policję. Agresywny mężczyzna został już skazany. Otrzymał wyrok 30 miesięcy więzienia.

 

 

The Telegraph, Kingston Police

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie