Rozbijają setki "namiotów miłości". Chińscy rodzice pilnują dzieci na uczelni

Świat
Rozbijają setki "namiotów miłości". Chińscy rodzice pilnują dzieci na uczelni
YouTube/J21 News Tube

Jak się okazuje rozpoczęcie nauki na uniwersytecie może być trudne nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Uniwersytet Tianjin w północno-wschodnich Chinach znalazł sposób na lęk przed rozłąką i pozwolił krewnym spać w namiotach na terenie kampusu. Przez pierwsze dni nauki świeżo upieczonych studentów rodzice mogą upewnić się, że ich dzieci zadomowiły się w nowym miejscu.

Większość chińskich rodziców posiada tylko jedno dziecko, co uregulowane jest polityką rządu z 1979 roku. Dlatego pożegnanie z jedynakiem jest bardzo trudnym doświadczeniem.

 

Prysznic, ręczniki, pitna woda

 

Miejsca noclegowe dla rodziców nazywają się potocznie "namiotami miłości". Setki kolorowych legowisk rozłożono na hali sportowej już w ostatnim tygodniu sierpnia. Namioty wyposażono w maty, a rodzicom udostępniono prysznice i toalety. W pakiecie otrzymali również ręczniki i wodę pitną.

 

Na pomysł namiotów dla rodziców uczelnia wpadła cztery lata temu. Z roku na rok chętnych jest coraz więcej. W tym roku ta możliwość cieszy się taką popularnością, że w jednym namiocie często przebywają rodzice z kilku rodzin.

 

Inicjatywę podjęły też inne chińskie uniwersytety. Uczelnia Shantou w tym roku ulokowała na swoim terenie 28 namiotów, w których rodzice mogli przenocować między 27 a 29 sierpnia.

 

 

Daily Mail

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie