Polska policja wyśle jednego funkcjonariusza do Harlow. Będzie "wysyłał silny sygnał o wsparciu"

Polska
Polska policja wyśle jednego funkcjonariusza do Harlow. Będzie "wysyłał silny sygnał o wsparciu"
PAP/EPA/SEAN DEMPSEY

Funkcjonariusz będzie wspierał Brytyjczyków w patrolowaniu miasta. Policjant będzie przebywał w Wielkiej Brytanii przez tydzień. Ta decyzja jest efektem wtorkowego spotkania władz policji hrabstwa Essex i przedstawicieli polskiej Komendy Głównej Policji.

- Podjęliśmy jednoznaczne zobowiązanie do bliskiej pracy z polską społecznością w Harlow, która istnieje tutaj od 40 lat i jest integralną częścią naszego hrabstwa. Chcemy zapewnić ich, że tego typu incydenty są rzadkie i zrobimy wszystko, aby przeprowadzić pełne śledztwo w tej sprawie - powiedział Stephen Kavanagh z Essex Police.


- Niektórzy mogą się obawiać współpracy z policją, ale zapewniam, że nasze służby w Essex mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi społecznościami. Nie cierpcie w milczeniu, mówcie nam o wszelkich problemach - zaapelował.

 

"Podkreślenie zainteresowania polskich służb bezpieczeństwem Polaków"


Z kolei Rafał Batkowski, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Komendy Głównej Policji podkreślił, że wizyta miała na celu podkreślenie zainteresowania polskich służb bezpieczeństwem Polaków w Wielkiej Brytanii.


- Celem naszej wizyty było poznanie stanu postępowania, które dotyczy dwóch poważnych przestępstw, gdzie ofiarami są nasi obywatele, a z drugiej strony chcieliśmy uzyskać zapewnienie dot. bezpieczeństwa naszych obywateli i (informację - red.) o środkach, które sprawią, że polska społeczność w Essex będzie czuła się bezpiecznie - podkreślił.


Funkcjonariusz ma brać udział - w polskim umundurowaniu - w dziennych i nocnych patrolach w celu "wysłania silnego sygnału o wsparciu" dla polskiej społeczności w Harlow.


W 85-tysięcznym Harlow mieszka ponad 1,5 tys. Polaków.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie