Pawlak u boku Kosiniaka-Kamysza? Zgorzelski o możliwym "kierowniczym stanowisku" byłego premiera

Polska
Pawlak u boku Kosiniaka-Kamysza? Zgorzelski o możliwym "kierowniczym stanowisku" byłego premiera
Polsat News

W listopadzie wybór władz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Piotr Zgorzelski powiedział w programie "Graffiti", że Waldemar Pawlak jest obok prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza "drugą wybitną postacią polskiego ruchu ludowego". - Będzie osobą, która swoim doświadczeniem będzie wspierała prezesa PSL - dodał poseł ludowców i potwierdził, że chodzi o kierownicze stanowisko we władzach partii.

Polityk ludowców ocenił, że Władysław Kosiniak-Kamysz objął przewodnictwo PSL "w jednym z najtrudniejszych momentów 120-letniej formacji politycznej”.

 

- Radzi sobie świetnie - przyznał poseł PSL.

 

Wykorzystać życiową mądrość Pawlaka

 

Jednocześnie Zgorzelski powiedział, że "prezesem partii musi być ktoś, kto jest czynnym parlamentarzystą - posłem lub senatorem". - Pawlak nim nie jest, ale jego doświadczenie i mądrość życiowa może być wykorzystana w PSL w godny sposób - dodał ludowiec.

 

"Pozytywna" wizyta na Wyspach

 

Szef MSZ wraz z szefem MSWiA polecieli w poniedziałek do Londynu w związku z atakami na mieszkających na Wyspach Brytyjskich Polaków. W ubiegłym tygodniu w Harlow zmarł brutalnie pobity 40-letni Polak. Zgorzelski wizytę ministrów ocenił pozytywnie.

 

- Dobrze, że ministrowie dbają o rodaków, którym dzieje się krzywda. Ta wizyta, nawet jeśli nie osiągnie realnego wymiaru, to stanowi jasny komunikat, że ministrowie dbają o Polaków - stwierdził.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie