Johaug przyznała: nie choruję na astmę, ale brałam leki

Sport
Johaug przyznała: nie choruję na astmę, ale brałam leki
Bymiljøetaten/Flickr.com
Therese Johaug

Norweska biegaczka narciarska Therese Johaug powiedziała w rozmowie z krajową telewizją NRK że choć nie choruje na astmę, przyjmowała na nią leki, kiedy zmagała się z innymi dolegliwościami. Według niej, to nic złego, a Norwegowie nie mają nic do ukrycia.

- Brałam leki (na astmę - red.), kiedy miałam infekcję dróg oddechowych - wyjaśniła biegaczka i dodała: - Nie mamy nic (norwescy sportowcy -red.) do ukrycia. Przyznała, że nie ma zamiaru zmieniać swoich przyzwyczajeń.

 

To jej pierwsza wypowiedź od czasu, kiedy TV2 ujawniła, że norwescy działacze zachęcali do brania leków na astmę także zdrowych biegaczy. Johaug to jedyna Norweżka w czołówce, która nie ma tej choroby; zmaga się z nią choćby Marit Bjoergen.

 

W innej rozmowie ze stacją TV2 Johaug mówiła, że norwescy sportowcy w debacie dotyczącej astmu są ofiarami nagonki.


- Osobom siedzącym przed telewizorami na kanapach wydaje się, że robimy coś źle, a wcale tak nie jest. To niesprawiedliwe - stwierdziła.

 

Johaug to trzykrotna medalistka olimpijska, w tym złota z Vancouver, siedmiokrotna mistrzyni świata, zdobywczyni Pucharu Świata w sezonach 2013/2014 i 2015/2016 oraz dwukrotna triumfatorka cyklu Tour de Ski.

 

abcnyheter.no, NRK, TV2

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie