Awantura o pozowanie na "ściance" z napisem "Smoleńsk". "Wszystko jest kwestią smaku"

Polska
Awantura o pozowanie na "ściance" z napisem "Smoleńsk". "Wszystko jest kwestią smaku"
AP/Twitter

"Pozowanie i uśmiechy na ściance z napisem: Smoleńsk? Zacytuję Poetę: wszystko jest kwestią smaku. A ja dodam: i przyzwoitości" - napisała na Twitterze Joanna Racewicz, dziennikarka, żona tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej porucznika BOR Pawła Janeczka, komentując pojawiające się w mediach zdjęcia z premiery filmu "Smoleńsk", w czasie której gwiazdy fotografowały się na tzw. ściance.

W poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauze.

 

Prezydent, premier i prezes PiS

 

Wśród gości byli m.in.: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaproszeni zostali też członkowie niektórych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, twórcy filmu oraz ministrowie, w tym wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MON Antoni Macierewicz, a także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

Premierze filmu "Smoleńsk" towarzyszyła tradycyjna jak na filmową premierę oprawa.

 

Gwiazdy pod smoleńską ścianką

 

W Teatrze Wielkim pojawiła się tzw. ścianka z napisem "Smoleńsk" i nazwami firm, które partycypowały w produkcji filmu.

 

Tło nawiązujące do filmu i gwiazdy, które na jego tle się fotografowały, wywołały gorącą dyskusję w mediach społecznościowych. Według wielu internautów w temat filmu i fakt, że do tragedii doszło zaledwie sześć lat temu powinien skłonić aktorki (wśród nich: Anna Lucińska, Dominika Figurska i Joanna Majstrak) do rezygnacji z pozowania do zdjęć z napisem "Smoleńsk" w tle.

 

 

 

Bez zaproszeń

 

Jeszcze przed premierą Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, posłanki SLD i szefowej kancelarii prezydenta Aleksandra Kwasniewskiego, jednej z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, umieścił na Facebooku wpis, w którym poinformował, że nie został zaproszony na premierę filmu "Smoleńsk". Jego wpis także wywołał lawinę komentarzy.

 

Okazało się także, że zaproszenia, oprócz Pawła Deresza, nie dostali m.in. Barbara Nowacka, córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, posłanki Lewicy, oraz Małgorzata Szmajdzińska, żona wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego (SLD), którzy także zginęli w Smoleńsku.

 

 

 

 

Film trafi na ekrany kin w całej Polsce 9 września. "Smoleńsk" powstał na podstawie scenariusza autorstwa Antoniego Krauze, Tomasza Łysiaka, Macieja Pawlickiego i Marcina Wolskiego. Obraz wyreżyserował Antoni Krauze.

 

polsatnews.pl, PAP

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie