Mężczyzna celowo spowodował wypadek kolarzy. W tym... własnego syna, który trafił do szpitala

Sport
Mężczyzna celowo spowodował wypadek kolarzy. W tym... własnego syna, który trafił do szpitala
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Dave Nakayama/CC BY 2.0

Na ostatnich metrach pierwszego etapu wyścigu kolarskiego Tour de La Reunion jeden z widzów celowo przewrócił barierki bezpieczeństwa, powodując kraksę kilku zawodników, w tym... własnego syna, który doznał m.in. wstrząśnienia mózgu.

Do incydentu doszło w niedzielę w miejscowości Port w północnej części położonej na Oceanie Indyjskim francuskiej wyspy Reunion. Pierwsi na rzucone na szosę barierki najechali walczący o zwycięstwo etapowe Enzo Bernard i Jonathan Boyer. Obaj doznali poważnych kontuzji, a ten drugi wciąż jest w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu i pękniętymi żebrami.

 

Napad złości


Jak się okazało, wypadek spowodował ojciec Boyera, który wcześniej bezskutecznie domagał się od organizatorów przerwania wyścigu. - Nie był pod wpływem alkoholu i nie był dotąd notowany przez wymiar sprawiedliwości. Prawdopodobnie dokonał tego czynu wskutek napadu złości - poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.


Sprawą zajęła się prokuratura.


W wypadku poszkodowanych zostało łącznie sześciu kolarzy, a z publiczności - mały chłopczyk, który - jak podała federacja kolarska z Reunionu - "stracił końcówkę lewego kciuka".

 

 

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie