"Gryzą łagodną rękę jak wściekłe psy". Morawiecki wstawił się za Kuchcińskim

Polska
"Gryzą łagodną rękę jak wściekłe psy". Morawiecki wstawił się za Kuchcińskim
Polsat News

- Marszałek Kuchciński łagodnie prowadzi w stosunku do swoich oponentów politykę sejmową - powiedział w Polsat News marszałek senior Kornel Morawiecki. W poniedziałek na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejm zajmie się m.in. wnioskiem PO o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka. Morawiecki stwierdził, że jest to hucpa, a posłowie "gryzą tę łagodną rękę jak wściekłe psy".

Prowadzący rozmowę Bartosz Kurek przytoczył słowa opozycji która argumentuje, że marszałek Sejmu nie dopuszcza jej do głosu, blokuje interpelacje i często przerywa posłom wypowiedzi. - Marszałek broni powagi i skuteczności Sejmu - odpowiedział marszałek senior. - Można w nieskończoność składać pytania i przedłużać Sejm do białego rana, a potem mówić, że obradujemy w nocy i że to są tajne układy - dodał Morawiecki. 

 

Opozycja chce obstrukcji

 

- Mam wrażenie, że ta druga strona, która chce odwołać pana marszałka, że to ona próbuje teraz zrobić obstrukcję w Sejmie, tak żeby ta demokracja, czyli żeby większość sejmowa nie mogła polską rządzić - ocenił Kornel Morawiecki.

 

"Za łagodny"

 

Wypowiadając się na temat pracy marszałka Sejmu powiedział, że Kuchciński "poprawnie proceduje za wyjątkiem tego, że jest za łagodny w stosunku do tych, którzy utrudniają pracę Sejmowi".

 

Posłowie rozpoczną w poniedziałek prace od rozpatrzenia wniosku PO w sprawie odwołania marszałka. Debata ma się zacząć o godz. 11 i potrwać około dwóch godzin. W porządku obrad przewidziane zostały około pięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów. Dyskusję nad tym punktem ma zakończyć głosowanie.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie