Wielki sukces kiermaszu małej Asi. Zebrała dla mamy 150 tys. złotych

Polska
Wielki sukces kiermaszu małej Asi. Zebrała dla mamy 150 tys. złotych
Polsat News
Asia w trakcie kiermaszu

8-letnia Asia z Poznania, która zorganizowała kiermasz, by zebrać pieniądze na leczenie swojej chorej mamy, osiągnęła znacznie więcej, niż oczekiwała. Na dodatek kwota zebrana dzięki ludziom, których poruszyła historia ośmiolatki i jej troska o cierpiącą mamę, wciąż rośnie.

Jak poinformował portal epoznan.pl, na samym kiermaszu zebrano dokładnie 101 069,66 zł.

 

Dodatkowo w sieci za pośrednictwem portalu pomagam.pl na potrzeby mamy Asi przekazano już 62 704 zł. Kwota cały czas rośnie.

 

- Te dwa dni mają w sobie dużo emocji. Ale radosne jest to, że zebrało się dużo pieniążków na leczenie mamy - powiedziała Asia.

 

Chciała pomóc mamie

 

Na sobotnim kiermaszu, który zorganizowała 8-letnia dziewczynka, pojawiły się tłumy chętnych do wsparcia akcji.

 

- Byłam pod wrażeniem akcji zorganizowanej przez dziewczynkę. Stwierdziłam, że muszę pomóc, długo się nie zastanawiałam - mówiła jedna z mieszkanek Poznania.

 

Pojawili się też przedstawiciele różnych organizacji i fundacji. Przyniesiono mnóstwo fantów, które można było licytować.

 

Mała organizatorka przedsięwzięcia nie kryła swojej radości. Mówiła, że jeszcze przed wydarzeniem do jej domu przyjeżdżali ludzie, by przekazać różne rzeczy do sprzedania na kiermaszu. - Tak bardzo bym chciała żeby mama była zdrowa - powiedziała.

 

polsatnews.pl, epoznan.pl, "Wydarzenia"

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie