Miss na wózkach kibicują naszym paraolimpijczykom

Kultura
Miss na wózkach kibicują naszym paraolimpijczykom
Galeria zdjęć (11)

W XV igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro, które rozpoczynają się już 7 września, Polskę reprezentować będzie 90 sportowców. To właśnie na ich cześć powstały zdjęcia, na których modelki biorące udział w wyborach Miss Polski na wózkach, promują olimpijskie dyscypliny.

- Chcieliśmy pokazać nasze poparcie dla sportowców. Stąd pomysł na akcję #KibicujemyParaolimpijczykom, którą promować będziemy w związku z rozpoczynającymi się za kilka dni igrzyskami - mówi polsatnews.pl Katarzyna Wojtaszek-Ginalska, pomysłodawczyni sesji i organizatorka wyborów miss na wózkach.

 

Jak podkreśla, i jej osobiste doświadczenia, i doświadczenia innych kobiet dotkniętych niepełnosprawnością wskazują, że "sport i aktywność ruchowa są doskonałą formą rehabilitacji". Dlatego tak ważne jest propagowanie idei igrzysk paraolimpijskich i sportowców, którzy na tej imprezie reprezentować będą biało-czerwone barwy.

 

W niecodziennej sesji fotograficznej, która odbyła się podczas tegorocznych warsztatów miss, udział wzięły m.in. finalistki konkursu: Adrianna Zawadzińska i Patrycja Aleksandra Wójciak.

 

Z nadzieją na medale

 

XV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro będą pierwszymi odbywającymi się w Ameryce Łacińskiej oraz pierwszymi igrzyskami paraolimpijskimi od 2000 roku odbywającymi się na półkuli południowej.

 

Cztery lata temu w biało-czerwonych barwach wystąpiło 101 sportowców, którzy zdobyli 36 medali (14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych). Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga ma nadzieję, że i tym razem ten dorobek nie będzie gorszy.

 

polsatnews.pl, PAP

 

jak/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie