Rekordowa liczba pasażerów na lotnisku w Modlinie

Polska
Rekordowa liczba pasażerów na lotnisku w Modlinie
Polsat News

Ponad pół miliona pasażerów obsłużyło tego lata podwarszawskie lotnisko w Modlinie - poinformował w piątek port. To o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najwięcej osób podróżowało do Londynu, Wrocławia, Brukseli i Gdańska.

Jak powiedział p.o. prezesa portu w Modlinie Leszek Chorzewski, tegoroczne lato było rekordowe dla lotniska pod względem liczby pasażerów. "Od 24 czerwca do 31 sierpnia br. z portu skorzystało prawie 600 tys. pasażerów w ruchu regularnym. To 10-proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego roku" - dodał.

 

Z danych lotniska wynika, że podróżni najchętniej latali do Londynu (ponad 75 tys. osób), Wrocławia (ponad 41,7 tys.), Brukseli (ok. 38 tys.), Gdańska (prawie 37 tys. podróżnych) i Dublina (ponad 27 tys.). Wśród kierunków typowo wakacyjnych, największą popularnością cieszyły się: Rzym, Ateny, Alicante, Teneryfa, Malaga oraz Piza.

 

255 tys. podróżnych w sierpniu

 

Tylko w sierpniu z lotniska skorzystało ponad 255 tys. podróżnych w ruchu regularnym, w tym ponad 35 tys. na trasach do Wrocławia i Gdańska. Sierpniowe dane wskazują na 12-proc. wzrost w porównaniu z sierpniem 2015 r. W ubiegłym miesiącu, lotnisko dziennie obsługiwało średnio ok. 8,2 tys. pasażerów.

 

- Kiedy w 2012 r. otwieraliśmy lotnisko, na mapie połączeń Modlina było 25 kierunków lotniczych. Dzisiaj nasi pasażerowie mogą polecieć do 44 miast w całej Europie - to jest czwarta najbogatsza oferta regularnych połączeń lotniczych na rynku polskim. Już wkrótce będziemy mogli ogłosić pasażerom kolejne nowości. Bardzo gorąco zapowiada się również tegoroczna zima w Modlinie, z aż ośmioma nowymi trasami - przekazał Chorzewski.

 

Osiem nowych połączeń

 

W nadchodzącym sezonie zimowym z Modlina zostanie uruchomionych osiem nowych połączeń. Od końca marca 2017 r. pasażerowie będą mogli polecieć do: Porto, Tuluzy, Edynburga, Walencji, Leeds, Belfastu, Birmingham i Newcastle. A latem 2017 r. nowym kierunkiem będzie Faro w Portugali.

 

Obecnie z Modlina można polecieć m.in. do: Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, czy Sztokholmu. W 2015 roku lotnisko obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów. Z Modlina lata irlandzki przewoźnik Ryanair.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie