Premier Szydło spotka się z Donaldem Tuskiem 13 września

Polska
Premier Szydło spotka się z Donaldem Tuskiem 13 września
Polsat News

Tematem rozmów ma być przyszłość Unii Europejskiej w związku z Brexitem - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Do spotkania dojdzie w Warszawie.

Wizyta Tuska w Warszawie ma związek z przygotowaniami do nieformalnego szczytu przywódców 27 państw członkowskich UE w Bratysławie.

 

- Spotkanie będzie służyło przedstawieniu polskich i regionalnych oczekiwań wobec szczytu w Bratysławie - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

 

- Po pierwsze, uważamy, że UE po doświadczeniu referendum w Wielkiej Brytanii musi wyciągać daleko idące wnioski: musi się zmieniać, reformować. Ten proces musi być stymulowany przez szefów państw. Po drugie, w krótkiej perspektywie UE musi się skupić na inicjatywach, które łączą i porzucać te, które dzielą - mówił Szymański.

 

Według niego "na dziś najważniejsze jest skoncentrowanie działań na rozwoju rynku wewnętrznego oraz bezpieczeństwo, w tym opanowanie kryzysu migracyjnego". - W tej ostatniej sprawie mamy pilną potrzebę skoncentrowania się na wymiarze zewnętrznym tej polityki. O tym będzie rozmawiała pani premier Szydło z przewodniczącym Tuskiem - podkreślił.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie