Melania Trump wytoczyła proces mediom

Świat
Melania Trump wytoczyła proces mediom
Flickr/Marc Nozell/CC BY 2.0

Melania Trump, żona republikańskiego kandydata do prezydentury, wystąpiła w czwartek do sądu przeciwko wydawcy brytyjskiego tabloidu "Daily Mail" i amerykańskiemu bloggerowi za rozpowszechnianie plotek, według których miała być w latach 90. "panią do towarzystwa".

- Melania Trump wniosła dzisiaj pozew do stanowego sądu okręgowego w hrabstwie Montgomery, w stanie Maryland, przeciwko Mail Media Inc., wydawcy "Daily Mail Online" i Websterowi G. Tarpley'owi, który publikuje internetowy blog w hrabstwie Montgomery - oświadczył jej adwokat Charles Harder.


- Wymienieni pozwani są autorami szeregu wypowiedzi na temat pani Trump, które są w 100 proc. fałszywe i wyjątkowo szkodliwe dla jej osobistej i zawodowej reputacji - dodał.


"Pani do towarzystwa"


W ubiegłym miesiącu "Daily Mail" poinformował, powołując się na jeden z magazynów w Słowenii, że agencja modelek, z którą Trump współpracowała w latach 90. ubiegłego wieku, zajmowała się również biznesem "pań do towarzystwa" pośrednicząc w nawiązywaniu kontaktów między zamożnymi klientami i kobietami świadczącymi usługi seksualne.


W odpowiedzi Trump zawiadomiła redakcję pisma i inne media, że zamierza wystąpić przeciwko nim na drogę sądową.


Domaga się 150 mln dolarów


Według pozwu również Tarpley, blogger z Maryland, publikował "fałszywe i oszczercze" oświadczenia na temat Trump utrzymując m.in., że doznała ona "głębokiego załamania nerwowego".


Harder oceniła straty, jakie poniosła jego klientka na 150 mln dolarów.


Melania Trump, która obecnie zajmuje się produkcją i reklamą własnej biżuterii, jest z pochodzenia Słowenką. W latach 90. ubiegłego wieku przyjechała do USA, gdzie w 2005 r. wyszła za Donalda Trumpa, obecnego kandydata Partii Republikańskiej do Białego Domu.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie