Groźny wypadek. Autobus rozbity na przystanku w Sandomierzu

Polska
Groźny wypadek. Autobus rozbity na przystanku w Sandomierzu
Michał Karelus/112Sandomierz
Groźny wypadek w Sandomierzu. Ranni na przystanku.

24 osoby trafiły w czwartek wieczorem do szpitali, po wypadku z udziałem autobusu i ciężarówki w Sandomierzu (Świętokrzyskie). Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała policja.

Do wypadku doszło ok. godz. 21:20, na ul. Lwowskiej, w pobliżu sandomierskiego mostu na Wiśle, w ciągu drogi krajowej nr 77, na odcinku Lipnik-Stalowa Wola (woj. podkarpackie).

 

- Według wstępnych ustaleń, ciężarówka z naczepą uderzyła w tył autobusu komunikacji miejskiej, który zatrzymał się na przystanku, na wydzielonym pasie ruchu. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi - powiedziała Beata Lipiarz z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

 

W wypadku nie zagrażające życiu obrażenia odniosły 24 osoby. Poszkodowani trafili do szpitali w Sandomierzu, Opatowie i Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).

 

Trasa w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Policyjne patrole kierują podróżnych na objazdy: jadących z centrum Sandomierza - w stronę Krakowa, a podróżujących od strony Tarnobrzegu - w kierunku Gorzyc.

 

PAP, Polsat News, Zdjęcia Michał Karelus/112Sandomierz

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie