"Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi". Historia 9-latki, która poruszyła serca internautów

Polska
"Zbieram na leczenie i rehabilitację mojej mamusi". Historia 9-latki, która poruszyła serca internautów
Polsat News

Ma zaledwie 9 lat, ale mądrości życiowej mógłby jej pozazdrościć niejeden dorosły. Asia Jagła z Poznania na swoim podwórku postanowiła zorganizować kiermasz, by pomóc w leczeniu chorej mamie. Zrobiła plakaty, zawiesiła je na drzwiach klatki schodowej, a na sprzedaż wystawiła swoje ubrania, buty i lalki. Plakat ktoś wrzucił do internetu i z sąsiedzkiego kiermaszu może zrobić się targ dobrych serc.

Asia nie czekała, aż ktoś pomoże jej ciężko chorej mamie. Postanowiła działać sama. Przygotowała plakat, na którym opisała swój pomysł - kiermasz, który w najbliższą sobotę o godz. 11:00 chce zorganizować na osiedlu Batorego w Poznaniu. Jak mówi, "mama pilnie potrzebuje rehabilitacji", dlatego to tak poważna sprawa.

 

Na podwórkowy kiermasz zaprosiła sąsiadów, a każdy, kto kupi za kilka złotych los, będzie mógł wybrać nagrodę. "Będą zabawki nie tylko dla dziewczynek, artykuły szkolne, ubrania oraz buty używane i nowe" - poinformowała dziewięciolatka.

 

Plakat z informacją o kiermaszu trafił także do internetu i chwycił za serca nie tylko sąsiadów Asi.

 

Poznańskie media donoszą, że zaczęły się zgłaszać nawet firmy, które podarowały fanty na loterię organizowaną przez Asię.

 

Mama dziewczynki, która dziś po 2 miesiącach pobytu w szpitalu w końcu wróciła do domu, nie kryła wzruszenia. - Chciałabym, żeby było inaczej, żeby żadne dziecko nie musiało się starać za rodziców i martwić o takie poważne sprawy - powiedziała.

 

Polsat News

jak/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie