"Jako katolik jestem zawsze gotowy do pojednania" - Wałęsa o uścisku dłoni z Andrzejem Dudą

Polska
"Jako katolik jestem zawsze gotowy do pojednania" - Wałęsa o uścisku dłoni z Andrzejem Dudą
Polsat News

- Czasami to są tylko gesty, a czasami coś za tym idzie. Jako katolik jestem zawsze gotowy do pojednania - powiedział w Polsat News Lech Wałęsa. Były prezydent w ten sposób odniósł się do środowych wydarzeń, gdy podczas obchodów rocznicy Porozumień Sierpniowych podszedł do niego prezydent Andrzej Duda i przekazał znak pokoju.

Wałęsa komentując uścisk dłoni z prezydentem Dudą nie krył jednocześnie żalu z powodu stosunku ludzi ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości do jego osoby.

 

- Nie wiem czy to tylko gest. Ja jestem gotowy do pojednania, do zrozumienia, do pomocy, tylko oni (rząd PiS - red.) muszą zejść z tej drogi łamania konstytucji, niszczenia Solidarności, uszanowania systemu trójpodziału władzy. Jeśli z  tego zejdą, to ja jestem gotowy do współpracy - przekonywał były prezydent. 

 

Dodał, że "istnieje wyższa konieczność pojednania", ponieważ gest był "dobrze odczytany przez wiernych".

 

Uścisk dłoni Dudy i Wałęsy

 

Do wspomnianego gestu doszło w czwartek w gdańskim kościele św. Brygidy podczas mszy świętej kończącej uroczystości obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezydent Andrzej Duda podszedł do Lecha Wałęsy i podał mu dłoń. Były prezydent odwzajemnił uścisk, a w kościele rozległy się brawa.

 

 

Polsat News

 

 

wjk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie