Skrzydło w skrzydło, głową w dół. Poczuj się jak akrobata samolotowy

Kultura
Skrzydło w skrzydło, głową w dół. Poczuj się jak akrobata samolotowy
Grzegorz Marciniak

Takie obrazki mogli oglądać do tej pory głównie najlepsi lotnicy na świecie. Maszyny lecące niemal obok siebie, piloci zaglądający sobie nawzajem do kabin, ewolucje tuż nad ziemią, ale widziane z kabiny samolotu. Teraz podobne widoki dostępne są dla każdego. Zobaczcie film nakręcony techniką 360 stopni z pokazu Zespołu Akrobatycznego "Orliki" z Radomia.

- Nagranie powstało w lipcu 2016 r. przy okazji Royal International Air Tattoo w Anglii - największych wojskowych pokazów lotniczych na świecie. Widać na nim podniebne akrobacje siedmiu turbośmigłowych samolotów PZL-130 Orlik.

 

 

 

Dzięki najnowszej technice widz może wczuć się w rolę pilota i rozejrzeć po kabinie. Wystarczy odpowiednio sterować myszką komputera lub przesunąć palcem po ekranie urządzenia mobilnego.

 

"Walnięty śmigłem"

 

Autorem zdjęć jest Grzegorz Marciniak, od 10 lat zajmujący się nagrywaniem filmów dla wojska. Samoloty są jego pasją. - O  takich jak ja mówi się "walnięty śmigłem" - opowiada.

 

Jego zdaniem to najlepszy film, jaki do tej pory zrealizował. - Panowały wówczas idealne warunki do kręcenia. Piloci mieli dobrą widoczność, a dzięki chmurom lepiej można poczuć prędkość z jaką lecieli - zachwala.

 

"Za sterami" F-16

 

Jego inny film - z tankowania F-16 w powietrzu, również zrealizowany w technice 360 stopni, obiegł Polskę w sobotę. Udostępniło go na Facebooku Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie