Możliwe, że to najstarszy człowiek na świecie. Twierdzi, że ma prawie 146 lat

Świat
Możliwe, że to najstarszy człowiek na świecie. Twierdzi, że ma prawie 146 lat
twitter.com/CapaMagENG/

Władze Indonezji poświadczyły autentyczność dokumentów, z których wynika, że Mbah Gotho urodził się 31 grudnia 1870 roku. Jeśli ten fakt potwierdzą też przedstawiciele Guinnessa mieszkaniec Indonezji może być najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie. Kilka lat temu indonezyjskie media donosiły o Turinah Masih Sehat, która przeżyła 159 lat. Jednak jej daty urodzenia oficjalnie nie ustalono.

Turinah według lokalnych mediów miała urodzić się w 1853 roku. W latach 60. XX wieku zniszczono dokumenty potwierdzające jej tożsamość. Kobieta zmarła w 2012 roku.

 

W przypadku Mbaha Goth'ego dokumenty, które uznały indonezyjskie władze, wskazują, że mężczyzna przyszedł na świat prawie 146 lat temu. W ciągu swojego życia zdążył pochować cztery żony, wszystkie swoje dzieci oraz dziesięcioro rodzeństwa.

 

"Czyta i słucha radia"

 

Gotho przyznaje, że jest gotowy na śmierć, ale "ta wciąż nie nadchodzi". Twierdzi nawet, że ma już wykupione miejsce na pobliskim cmentarzu i marzy o tym, "by jak najszybciej tam zawitać".

 

Mężczyzna tłumaczy, że  receptą na długowieczność jest w jego przypadku jest bycie cierpliwym. Najczęściej czyta książki lub słucha radia.

 

 

Mimo wstępnego potwierdzenia przez władze kraju daty urodzenia Goth'ego, nie został on jeszcze oficjalnie uznany najdłużej żyjącym, gdyż ten fakt muszą potwierdzić przedstawiciele Guinnessa.

 

Rekordzistką, której wiek został zweryfikowany, jest Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w wieku 122 lat.

 

 

independnet.co.uk, geekweek.pl

wjk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie