Kibice Legii rozpoczęli zbiórkę żywności i ubrań. Dla kibiców z Chorzowa

Polska
Kibice Legii rozpoczęli zbiórkę żywności i ubrań. Dla kibiców z Chorzowa
KMP Chorzów
Policja zabezpieczająca mecz Legia-Ruch

Zbiórkę rozpoczęto po wydarzeniach, które miały miejsce po niedzielnym meczu na Śląsku. Grupa fanów chorzowskiego klubu dostała się do wagonów pociągu specjalnego, którym przyjechali na mecz warszawscy kibice i wyrzuciła na tory ich bagaże, w tym kanapki i odzież. Fani Legii w serwisie legioniści.com ogłosili w odpowiedzi akcję, która ma "wesprzeć potrzebujących, ulżyć ich trudnemu losowi".

W niedzielę po meczu ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa (0:2) ok. 150 pseudokibiców chorzowskiego klubu zebrało się w rejonie bocznicy kolejowej, gdzie na powrót gości czekał pociąg specjalny. Grupa chuliganów wtargnęła do przedziałów i wyrzuciła na tory bagaże kibiców Legii. W kilku wagonach napastnicy rozpylili gaśnice proszkowe powodując znaczne straty dla przewoźnika. Policja na gorącym uczynku zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat.

 

"Nie możemy pozostać obojętni"


Kibice Legii odpowiedzieli na atak ogłaszając swoją akcję w internecie.


"Mimo że, delikatnie mówiąc, nie zawsze nam po drodze z kibicami Ruchu Chorzów, wobec wydarzeń, których świadkami byliśmy w ostatnią niedzielę, uznaliśmy, że nie możemy pozostać obojętni na los tamtejszych kibiców. Podczas naszej wizyty dostaliśmy jasny przekaz, że trudna sytuacja materialna potrafi być motorem osobliwych zachowań, nie mających wiele wspólnego z kibicowskim rzemiosłem" - napisali.
 

"Rozumiejąc ich trudną sytuację, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę artykułów spożywczych oraz ubrań, które niezwłocznie zostaną im przekazane" - wezwali sympatycy klubu.

 

"Modro kapusta i składnik krupnioka"


Poproszono, by wśród zakupów przeznaczonych dla kibiców Ruchu Chorzów znalazły się przede wszystkim (pisownia zachowana w oryginale - red.):
- konserwy mięsne typu mielonka turystyczna (pożywienie wysokokaloryczne)
- pasztety drobiowe (jak podają producenci, po otwarciu zachowują świeżość i można je skonsumować "na raty")
- konserwy rybne (bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6)
- ziemniaki i mąka ziemniaczana (podstawowe składniki klusek śląskich)
- kasza gryczana (istotny składnik krupnioka, śląskiego specjału wpisanego na listę potraw tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi)
- czerstwy chleb, czosnek i smalec (składniki popularnej i tradycyjnej śląskiej zupy-wodzionki)
- cebula i czerwona kapusta (podstawowe składniki specjału o nazwie modro kapusta)


Zbierana jest również używana odzież.


Kibice Legii w bardzo różny sposób zareagowali na ogłoszenie, wiele komentarzy nie nadaje się do cytowania, ale są też sympatycznych wpisów.

 


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie