Przez lata molestował własne dzieci. Usłyszał wyrok 11,5 roku więzienia

Polska
Przez lata molestował własne dzieci. Usłyszał wyrok 11,5 roku więzienia
pixabay.com/thisguyhere/

52-letni ojciec został skazany za wykorzystywanie seksualne dwóch córek i syna. Dramat dziewczynek zaczął się w 2001 roku kiedy miały 6 i 7 lat. Sprawa wyszła na jaw dopiero 12 lat później, kiedy pedofil zaczął molestować 5-letniego syna, a podczas wakacji zgwałcił pełnoletnią już córkę. W poniedziałek sąd skazał go za pedofilię, kazirodztwo i gwałt na 11,5 roku więzienia.

Prokuraturę zawiadomiła jedna z łódzkich fundacji wspierającej ofiary przemocy, do której w 2013 r. zwróciła się matka dzieci.

 

Okazało się też, że w 2007 roku jedna z córek mężczyzny popełniła samobójstwo. Miała 13 lat. - Prokuratorom nie udało się udowodnić, że odebrała sobie życie ze względu na czyny popełnione przez ojca. Wyrok nie jest prawomocny. Nieznacznie odbiega on od złożonych wniosków. Prokurator wnosił o 13 lat więzienia – powiedział polsatnews.pl Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Pedofil dostał zakaz zbliżania się do ofiar. Ma im też zapłacić 45 tys. zł zadośćuczynienia.

 

polsatnews.pl

ml/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze