Dziecko urodzone przez pijaną matkę trafi do rodziny zastępczej

Polska
Dziecko urodzone przez pijaną matkę trafi do rodziny zastępczej
Polsat News

Sąd rodzinny w Ostrowie Wielkopolskim zdecydował, że dziewczynka, którą trzy tygodnie temu urodziła pijana matka, trafi do rodziny zastępczej. Dziecko cały czas przebywa w szpitalu. Kobieta urodziła je mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. W chwili narodzin dziewczynka miała 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek sąd rodzinny podjął decyzję o odebraniu 32-letniej kobiecie 3-tygodniowego dziecka. Wcześniej dwójka jej starszych dzieci - 11-latek i 2-latek - także trafiła do rodziny zastępczej.


Lekarze oceniają stan 3-tygodniowej dziewczynki jako dobry. Wkrótce powinna opuścić ostrowski szpital. Nie wykluczają, że zdrowie dziecka może być zagrożone w związku ze stanem w jakim się urodziło.


Policja i prokuratura prowadzą śledztwo w tej sprawie. Kobietę przesłuchano jako świadka. Matka przyznała, że piła alkohol przed porodem. Na razie jeszcze nie usłyszała zarzutów.


Przesłuchano także konkubenta kobiety i sąsiadów, którzy zawiadomili policję po tym, jak usłyszeli płacz dziecka w mieszkaniu na parterze. Osoby te wiedziały, że kobieta jest w ciąży.


Za narażenie życia i zdrowia dziecka grozi do 5 lat więzienia.

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie