Zdobył medal w Rio po igrzyskach. Przez doping!

Sport
Zdobył medal w Rio po igrzyskach. Przez doping!
Polsat News

Brązowy medalista zakończonych niedawno igrzysk w Rio de Janeiro Rumun Gabriel Sincrain został złapany na stosowaniu dopingu. Sztangista rywalizował w kat. 85 kg i straci olimpijski krążek. Skorzysta Kazach Denis Ułanow. To on przesunie się teraz na trzecie miejsce.

Informację podała rumuńska telewizja TVR.

 

Przyłapany drugi raz

 

Stacja poinformowała, że krajowy komitet olimpijski będzie musiał zapłacić teraz za swojego zawodnika grzywnę w wysokości 100 tys. euro.

 

To już druga dopingowa wpadka Gabriela Sincraina. W 2013 roku stwierdzono u niego w organizmie stanozolol. Reprezentant Rumunii był wtedy zdyskwalifikowany na dwa lata.

 

W kategorii 85 kg nie startował w Rio żaden z Polaków.

 

Nasi ciężarowcy też wpadli

 

Podczas ostatnich igrzysk olimpijskich doping wykryto także u dwóch polskich ciężarowców. Tomasz i Adrian Zielińscy nie zdążyli nawet spróbować walczyć o medale. Ten drugi miał startować w tej samej kategorii, co przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków Rumun.

 

Obaj nasi zawodnicy są podejrzewani o użycie środka o nazwie nandrolon. Zarówno mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kategorii 85 kg Adrian Zieliński jak i jego młodszy brat, mistrz Europy 2016 w kategorii 94 kg Tomasz zostali wykluczeni z ekipy olimpijskiej i odesłani do kraju. Spotkały ich także inne konsekwencje, m.in. musieli odejść z grupy sportowej, w której trenowali.

 

Dymisja Kołeckiego

 

Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki po skandalu dopingowym złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

 

Rumunia w Rio wywalczyła pięć medali - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Polacy zdobyli jedenaście medali - dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie