Szymon Ziółkowski przewidział nowy rekord Anity Włodarczyk. Na antenie Polsat News!

Sport
Szymon Ziółkowski przewidział nowy rekord Anity Włodarczyk. Na antenie Polsat News!
PAP/Bartłomiej Zborowski

- Jest duża szansa, że podczas zbliżającego się memoriału Kamili Skolimowskiej Anita pokusi się o poprawienie tego wyniku - powiedział były sportowiec w programie Nowy Dzień z Polsat News nazajutrz po pobiciu prze Polkę rekordu świata na Igrzyskach w Rio. Miał rację! W niedzielę Anita Włodarczyk podczas memoriału Kamili Skolimowskiej wynikiem 82,98 m, o 69 centymetrów pokonała swój rekord z Rio!

Szymon Ziółkowski, były sportowiec, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Sydney z 2000 roku w rzucie młotem nie miał w naszym studio wątpliwości, że Anita Włodarczyk poprawi najlepszy wynik igrzysk w Rio i jednocześnie należący do niej nowy rekord świata wynoszący 82,29 m.

 

- Anita przyjechała do Warszawy z czystą głową, startowała przed własną publicznością. Widać było w Rio, że stać ją na bicie tego rekordu - powiedział portalowi polsatnews.pl Szymon Ziółkowski. Podkreślił także, że w Brazylii Polka musiała startować w niekorzystnych warunkach, m.in. przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza.

 

Czy Anita Włodarczyk pobije jeszcze i ten nowy rekord, tego Ziółkowski nie jest pewien.

 

- Kiedy oglądałem ten start zobaczyłem, że klika rzeczy jest do poprawienia. Ten młot mógłby polecieć dalej - powiedział były olimpijczyk.

 

Według niego walka o rekord jest tu jednak trudniejsza niż w innych dyscyplinach.

 

- Tu nie walczy się o centymetry, jak w skoku wzwyż - powiedział Ziółkowski. - Nigdy nie jesteśmy pewni, dokąd młot zaleci, a poprzeczkę podnosi się o kolejny centymetr i walczy o lepszy wynik - dodał były sportowiec, który jednak jest pewien dominacji Polki w tej dyscyplinie w najbliższym czasie.

 

polsatnews.pl

hlk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie