Szejk Dubaju skontrolował urzędy. Nie zastał żadnego pracownika

Świat
Szejk Dubaju skontrolował urzędy. Nie zastał żadnego pracownika
Twitter.com/Dubai Media Office
Szejk Dubaju Muhammad al-Maktum

Szejk Dubaju Muhammad al-Maktum skontrolował w niedzielę rano kilka urzędów zajmujących się sprawami obywateli i odkrył, że nie było tam... żadnego personelu. Film z kontroli stał się hitem internetu - poinformowała w poniedziałek gazeta "Gulf News".

Szejk Muhammad znany jest z niezapowiedzianych kontroli różnych instytucji państwowych, gdyż pragnie osobiście upewnić się co do jakości świadczonych przez nie usług. Najnowsza wizytacja zaczęła się w niedzielę, która w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dniem roboczym, o 7:30, więc szefowie odwiedzonych przez monarchę instytucji powinni być już w pracy. Niestety, żaden z nich nie pojawił się na czas.

 

Wideo, które na Twitterze udostępniło Biuro Medialne Dubaju, przedstawia szejka Muhammada powitanego jedynie przez wiszący na ścianie za pustym biurkiem portret z jego podobizną. Film zrobił furorę w mediach społecznościowych.

 

 

 

- Szejk chciał wysłać jasny przekaz. Rzetelność pracy zaczyna się od kierownictwa, więc nie wyciągniemy konsekwencji wobec szeregowych pracowników, skoro ich szefów nie było na miejscu - podkreślił szef Biura Medialnego Dubaju.

 

Według "Gulf News" odwiedzone przez szejka urzędy to wydział ekonomicznego rozwoju Dubaju, wydział gruntów i rada miejska.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie